„Vilties bėgimo maratone 2018“ ypatingas dėmesys moksleiviams

„Kai vaikai bėga, liga traukiasi“ – tokią formulę atrado klaipėdietis pranciškonas, paramos akcijos „Vilties bėgimas“ iniciatorius br. Benediktas Jurčys. Pasak jo, reikia užsiauginti bėgančiųjų kartą, skatinti darželinukus, moksleivius sportuoti, rinktis sveiką gyvenimo būdą: „Taip tampame atsparesni ligai“. Todėl šiemet „Vilties bėgimo maratono Klaipėdoje 2018“ organizatoriai nutarė paskatinti moksleivius ir rengia konkursą „Moksleiviai, vienykitės dėl Vilties“. Vienos nugalėtojų klasės mokiniams bus įteiktas specialus prizas – Nike bėgimo bateliai.

 

Konkurso sąlygos:

  1. Komandą sudaro tik vienos klasės mokiniai ir jų kviestiniai (tėvai, broliai, seserys ir t.t.), užsiregistravę komandos vardu (registruoti galima excell lentelėje, susisiekus su organizatoriais el. paštu: viltiesbegimas@gmail.com).
  2. Komandai reikia turėti savo pavadinimą, šūkį.
  3. Klasės mokiniai pasirenka vieną iš šių distancjų: 2,9 km., 5,4 km. arba 10 km.
  4. Kiti klasės komandos nariai gali bėgti bet kurią iš pasirinktų Vilties bėgimo distancijų.
  5. Pateikti motyvuojančią komandos nuotrauką.*

*yra papildomų sąlygų. Skaitykite bėgimo reglamentą (7.7 punktas) http://www.viltiesbegimas.lt/begimo-reglamentas; info: viltiesbegimas@gmail.com

 

„Vilties bėgimui užaugus“

Pirmosios paramos akcijos „Vilties bėgimas“ idėja buvo rinkti aukas Šv. Pranciškaus Asyžiečio onkologijos centro statybai. Savo paramą ir palaikymą dalyviai išreiškė bėgdami vieną iš šių distancijų: 0,75 km., 2,9 km., 5,9 km, arba 10 km. Per 11 metų „Vilties bėgimas“ išaugo ir yra žinomas ne tik kaip paramos akcija. Šiemet šis bėgimas – Europos bėgimų gretose. Gavęs Europos lengvosios atletikos asociacijos 3* sertifikatą, „Vilties bėgimas“ tampa patraukliu ir profesionaliems sportininkams, kurių pasiekti rezultatai bus pripažinti. Be to, jau antrus metus šis bėgimas įgauna ir maratono statusą, nes bėgami ne tik tradiciniai atstumai, bet ir pusmaratonis (21,098 km.), ir maratonas (42,195 km.). Tiesa, nors „Vilties bėgimas“ tampa vis profesionalesniu sporto renginiu, svarbiausia jame lieka – solidarumas, draugystė ir parama onkologinės ligos paliestiems žmonėms. Dalyvių auka padeda išlaikyti Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, kuriame paslaugos teikiamos nemokamai.

 

„Vilties mieste“ – ne tik bėgimas, bet ir kiti renginiai, nešantys palaikymo žinią

Prieš 11 metų klaipėdiečiui pranciškonui br. Benediktui Jurčiui gimė idėja – pastatyti vilties ir paguodos namus Klaipėdoje. Tokius, į kuriuos užsuktų žmonės, paliesti onkologinės ligos bei jų artimieji. O užsukę gautų įvairiapusę pagalbą. Svajonės įgyvendinimas prasidėjo nuo simbolinių – popierinių – vilties plytų, kurias žmonės pirko pirmosios paramos akcijos „Vilties bėgimas“ metu. Klaipėdiečiai bei miesto svečiai taip stipriai susibūrė auginti viltį, kad praėjus penkeriems metams, Klaipėdoje duris atvėrė Šv. Pranciškaus onkologijos centras, kurį per metus vidutiniškai aplanko 4000 lankytojų. Čia jie gauna nemokamą socialinę, psichologinę bei dvasinę pagalbą, užsiima įvairiomis terapijomis. Paramos akcija „Vilties bėgimas“ subūrė neabejingus žmones, kurie nutarė plėsti Vilties iniciatyvą. Šiemet Klaipėdoje įvyks net 26 „Vilties miesto“ renginiai, kurie siekia padėti sumažinti žmonių, patenkančių į pažeidžiamas socialines grupes (onkologinius ligonius ir jų artimuosius, vyresnio amžiaus žmones, neįgaliuosius, vaikus, įskaitant turinčius elgesio sutrikimų) atskirtį, stengiasi sugrąžinti juos į aktyvų gyvenimą, paskatinti Lietuvos socialinę ir ekonominę plėtrą, įtraukiant visuomenę į bendras veiklas, skatinant solidarumą ir savanorystę.